Omegle Ne Demek?

Omegle Ne Demek?

İnternet ortamındaki kişilerle görüntülü ya da sesli olarak chat yapabileceğiniz bir site olan omegle; yabancı ve yerli olarak birçok kişiyle arkadaş edinme imkanı sağlıyor. Bir chat sitesi olarak basitliğiyle beraber herkesi içine çekmesiyle popülerliği artan bir platform oluyor.

Omegle Nasıl Kuruldu??

Görüntülü olarak sohbet edebilme imkanının çok az yapıldığı dönemde piyasaya bomba gibi düşen omegle, 2009 yılında 18 yaşında bir genç tarafından kuruldu. Kitlesini her geçtiğimiz günlerde geliştiren web sitenin çalışma şekli çok rahat. Her ülkeden kişilerin toplandığı ve sohbet ettiği sitenin kullanıcılara yönelik bir organizasyonu bulunuyor. Site ilk kurulduğu günden bu yana kitlesi arttırdı ve arttırmaya devam ediyor. Ülkemizde de aynı şekilde büyük bir kitlesi olan omeglenin her geçtiğiniz kişiden sonra bir Türk vatandaşına rastlamanız olası bir şey haline geldi.
Omegle ve Mobil Sohbet

Omegle ve Mobil Sohbet

Standart cihazlar gelişmeden, internet erişimi olan her mekan ve cihazlarla beraber mobil sohbet ortamına katılan bir mümkünlük ortaya çıkıyor. Teknolojinin gelişmesiyle beraber bize sunulan en büyük imkanlardan biri mobil sohbet oldu. Dünya ve Türkiye’den tanışmak, arkadaşlık kurmak ve anlık olarak mesajlaşmak için sosyal medya bir numaralı olay oldu. Sosyal medyanın ardında kalan ve görüntülü olarak sohbet etmek için omegleyi tercih eden birçok kişi karşılıklı olarak ilk defa karşılaşabiliyor. İstemediğiniz görüşmeyi “esc” ya da “new” tuşu ile farklı bir görüşme ayarlayabilirsiniz. Ayriyeten son dönemlerde mobil sohbet yapabilme imkanıyla beraber tablet ve telefonlarda rahatça omeglede chat yapabilme imkanına sahip olabilirsiniz.
Omegle Sayesinde Dil Öğrenebilirsiniz

Omegle Sayesinde Dil Öğrenebilirsiniz

Omegle ile karşılaştığınız kişilerle ufak tefek konuşmaların ardından yabancı dili sökebilirsiniz. Hatta sadece İngilizce değil, her ülke insanlarıyla karşılaşabileceğiniz için her dilde konuşabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Özellikle sürekli olarak konuşabileceğiniz bir arkadaş edinirseniz, rahatlıkla dil öğrenebilme şansınız olabilir.

kez görüntülendi.

0 Yorum yorumlama

admin

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.